قیمت مسکن در بالاشهر تهران چقدر است؟! / برای خرید این خانه‌ها باید ۱۰۰ میلیارد بپردازید

30 شهریور 1402
0 دیدگاه

در گزارش امروز سری به بالاشهر تهران می‌زنیم و بررسی می‌کنیم که با ۱۰۰ میلیارد تومان در کدام مناطق و با چه متراژهایی می‌توان خانه خرید.

چند سالی است که قیمت‌های چند ده میلیارد و حتی چندصد میلیارد تومان در بازار مسکن باعث تعجب نمی‌شد. در گزارش امروز اقتصادآنلاین از بازار مسکن، سری به محله‌های گرانقیمت تهران زده ایم و بررسی کرده‌ایم که با نقدینگی ۱۰۰ میلیارد تومان چه خانه‌های می‌توان خرید.

از الهیه شروع می‌کنیم، با صد میلیارد تومان در الهیه یک واحد ۳۵۰ متری چهار خوابه فول امکانات می‌توان خرید قیمت هر متر این آپارتمان حدود ۲۸۵ میلیون تومان است.

یک آپارتمان ۳۱۰ متری ۴ خواب مستر با ٣ پارکینگ سندی در زعفرانیه ۱۰۰ میلیارد قیمت خورده است، این واحد ساخت سال ۱۴۰۰ است.

اگر به دنبال سکونت در فرمانیه باشید یک واحد ۳۳۰ متری ۴ خوابه نوساز که سوییت مجزا نیز دارد را می‌توانید ۱۰۰ میلیارد تومان بخرید. ساختمانی که این آپارتمان در آن قرار داد استخر، سونا، جکوزی و سالن اجتماعات و سالن سینما نیز دارد.

پاسداران یکی از مناطق پرطرفدار برای سکونت است، با ۱۰۰ میلیارد در این منطقه نیز می‌توان صاحبخانه شد، یک واحد ۴ خوابه ۴۴۱ متری با ۴ پارکینگ، مشاعات هتلینگ و سایر امکاناتی مثل استخر و جکوزی و… خریداری کنید.

در اقدیسه یک واحد ۳۵۰ متری ۴ خوابه که دارای ۴ پارکینگ سندی است ۱۰۰ میلیارد تومان برای فروش آگهی شده است. خرید یک آپارتمان ۲۳۵ متری ۳ خوابه در دروس نیز ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد. قیمت هر متر از این واحد حدود ۴۲۵ میلیون است.

در کامرانیه شمالی با ۱۰۰ میلیارد می‌توانید مالک یک پنت هاوس ۲۳۰ متری شوید. هر متر از این واحد یک سال ساخت ۴۳۴ میلیون تومان قیمت خورده است.

در نیاوران قیمت‌ها از کامرانیه و دروس نیز بالاتر است، با ۱۰۰ میلیارد در این منطقه می‌توانید یک آپارتمان ۲۱۵ متری بخرید. یعنی برای هر متر از این خانه لوکس باید بیش از ۴۶۵ میلیون تومان بپردازید.

با مطالعه جدول زیر اطلاعات بیشتری درباره این که با ۱۰۰ میلیارد تومان در کدام مناطق تهران و با چه متراژهایی می‌توان خانه خرید کسب می‌کنید. (قیمت‌ها به تومان است)

محلهمتراژمشخصاتسن بناقیمت کلقیمت هر متر
الهیه۳۵۰۴ خوابه- فول۱۳۹۲۱۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۲۸۵٬۷۱۴٬۰۰۰
زعفرانیه۳۱۰۴ خوابه- فول۱۴۰۰۱۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۳۲۲٬۵۸۰٬۰۰۰
فرمانیه۳۳۰۴ خوابه- فول + سوییت مجزا۱۴۰۲۱۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۳۰۳٬۰۳۰٬۰۰۰
پاسداران۴۴۱۴ خوابه- فول۱۴۰۱۱۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۲۲۶٬۷۵۷٬۰۰۰
اقدسیه۳۵۰۴ خوابه- فول۱۳۹۸۱۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۲۸۵٬۷۱۴٬۰۰۰
دروس۲۳۵۳ خوابه- فول۱۳۹۸۱۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۴۲۵٬۵۳۱٬۰۰۰
کامرانیه۲۳۰۳ خوابه- فول، پنت‌هاوس۱۴۰۱۱۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۴۳۴٬۷۸۲٬۰۰۰
نیاوران۲۱۵۳ خوابه- فول۱۳۸۹۱۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۴۶۵٬۱۱۶٬۰۰۰

توجه داشته‌ باشید این ارقام براساس واحدهایی است که در شهر تهران برای فروش گذاشته شده، اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت ها ندارد و نرخ ها ذکر شده قطعا به طور دقیق قیمت مسکن در محله‌های یاد شده را تبیین نمی‌کند. قیمت‌ها در هر منطقه مطابق با سن بنا، امکانات واحد، کوچه و خیابان، شرایط مالک و فروشنده و… متفاوت خواهد بود.

ارسال دیدگاه