بهترین زمان خرید ملک

17 اردیبهشت 1403
0 دیدگاه

مسکن الماس شهر با خرید و فروش آپارتمان در تهران شهر جدید اندیشه فاز یک فرصتی طلایی جهت سرمایه گذاری مطمئن در ملک و املاک را برای شما فراهم میکند. هدف نخست ما در شعب املاک بزرگ الماس شهر پیاده سازی روشهای نوین معاملات املاک با الگوگیری از متدهای بروز کشورهای موفق در این حوزه است ، در قدم بعدی ایجاد فضای امن سرمایه گذاری برای افراد غیر متخصص در این حوزه می باشد. برآنیم تا با کسب کامل رضایت مشتری و پیاده سازی اهداف انحصاری بنای یک هلدینگ قدرتمند برای ارائه خدمات خاص ملکی را فراهم آوریم و معتقدیم بر کلیه اصول حرفه ای و اخلاقی به لطف و یاری ایزد منان به این مهم نیز دست خواهیم یافت.
با املاک زنجیزه ای مسکن الماس شهر همراه باشید.

مسکن الماس شهر

بازار ملک یکی از بازارهایی است که به دلیل داشتن مزایای مختلف، همواره افراد زیادی را به خود جذب می‌کند. به غیر از سرمایه‌گذاران، افراد زیادی در طول سال با این سوال مواجه می‌شوند که آیا الان وقت خرید خانه است؟ یا چه زمانی خانه خود را بفروشیم تا سود کنیم؟

09128750608

در واقع نمی‌توان زمان خاصی را تخمین زد، زیرا این زمان بنا به شرایط برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. همچنین پیش بینی قیمت مسکن با توجه به قیمت مصالح و شرایط کشور فرق دارد و این موضوع می‌تواند بر زمان خرید و فروش نیز تاثیر بگذارد.

بنابراین ما در ادامه این مطلب بهترین دوره خرید و فروش ملک را بر اساس عوامل مختلف شرح می‌دهیم. همراه مسکن الماس شهر باشید.

مسکن الماس شهر

بسیاری از مشاورین املاک معتقدند که بهترین فصل برای خرید خانه در فصول گرم سال، یعنی فروردین تا شهریور است. زیرا در این فصل افراد به راحتی می‌توانند خانه‌ی جدید بخرند و به آن نقل مکان کنند. اما اسباب کشی به خانه نو در فصول سرد سال با مشکلاتی همراه است و این امر باعث می‌شود تا خریداران برای تغییر خانه خود تا فصول گرما صبر کنند. مدارس نیز در این فصل‌ها تعطیل است و تغییر مکان برای بچه‌ها راحت‌تر از زمان‌های دیگر است.

از طرفی نیمه دوم سال نیز می‌تواند بهترین زمان پیش خرید آپارتمان و خرید خانه باشد، زیرا تعداد متقاضیان در حال کاهش است. در نیمه دوم سال شاهد رکود در بازار مسکن هستیم و این رکود بدون تورم خواهد بود. طبق نظر بسیاری از کارشناسان این حوزه، مهر و آبان بهترین ماه‌ها برای اسباب کشی به شمار می‌روند. اگر فرزندی ندارید، می‌توانید پاییز را به عنوان فصلی عالی برای اسباب‌کشی انتخاب کنید.

یکی دیگر از مزایای خرید خانه در پاییز این است که مشاوران املاک زمان بیشتری دارند تا با دقت گزینه بهتری را برای شما پیدا کنند. از طرفی خانه‌ها در زمستان قیمت کمتری از حد معمول دارند، اما طبیعتا افراد کمتری به مایل به فروش هستند. البته در این فصل وام گرفتن راحت‌تر می‌شود و تسهیلات بانکی در زمان کوتاه‌تری در اختیار ما قرار می‌گیرند.

با توجه به این موارد، قطعا عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند بهترین زمان خرید یا فروش ملک را برای هر فرد مشخص کنند. در ادامه به بررسی برخی از این شرایط می‌پردازیم.

09128750608

عوامل تعیین کننده برای بهترین زمان خرید و فروش خانه

مسکن الماس شهر

۱. نوسانات ناگهانی قیمت ملک

گاهی اوقات بهترین زمان برای خرید و فروش ملک دستخوش تغییراتی می‌شود. به عنوان مثال، اگر ملکی دارید که ارزش آن به یکباره افزایش می‌یابد و می‌دانید که ممکن است در آینده دوباره قیمت‌ها کاهش پیدا کنند، پس طبیعی است که در این شرایط ملک خود را بفروشید. البته در مورد خرید ملک هم همینطور است. به عنوان مثال، اگر قیمت خانه در یک دوره زمانی به شدت کاهش یابد، می‌توانید ماشین، طلا یا هر چیز دیگری را بفروشید و از پول آن برای خرید ملک ارزان استفاده کنید. چون همانطور که می‌دانید اگر زود اقدام نکنید، قیمت‌ها دوباره بالا می‌رود.

09128750608

۲. رکود اقتصادی

در هنگام خرید و فروش ملک باید به این نکته توجه داشت که در دوران رکود اقتصادی کشور، بازار رونق نمی‌گیرد و مردم خرید و فروش نمی‌کنند. اما در این دوران هم بازار کاملا راکد نیست و معاملات اندکی صورت می‌گیرند. در چنین مواقعی حتی افرادی که پیگیر خرید یا فروش ملک هستند، منتظر می‌مانند تا شرایط تغییر کند و رکود به پایان برسد.

مسکن الماس شهر

۳. رونق اقتصادی

بهترین زمان فروش خانه زمانی است که بازار در حال رونق دارد، زیرا می‌توانید ملک خود را به قیمت واقعی بفروشید. در زمان رونق اقتصادی، هم مصرف‌کنندگان و هم سرمایه‌گذاران می‌توانند دارایی‌های مورد علاقه خود را پیدا کنند و معاملات خوبی را انجام دهند. معمولا در دوران شکوفایی بخش مسکن، حتی کسانی که خود را از خرید و فروش املاک و مستغلات دور نگه می‌دارند، وسوسه می‌شوند که دوباره وارد معامله شوند و این امر باعث می‌شود افراد به فکر فروش خانه یا خرید خانه بیفتند.

بیشتر بخوانید
09128750608
مسکن الماس شهر

۴. آمادگی روحی و مالی

گاهی اوقات بازار مسکن رونق می‌گیرد، اما شما آمادگی فروش ملک خود را ندارید. حتی اگر همه شرایط برای یک فروش بزرگ فراهم باشد، باز هم دلتان نمی‌خواهد ملکی که سال‌هاست در آن زندگی می‌کنید را بفروشید. با این حال، گاهی اوقات وقتی وارد رکود می‌شوید، شاید راحت‌تر بتوانید برای فروش ملک آماده شوید. همچنین در مورد یافتن بهترین زمان برای خرید ملک نیز شرایط همینطور است. یعنی شاید در یک بازار پر رونق، از نظر مالی و روحی آمادگی خرید ملک را نداشته باشید، اما زمانی که وارد رکود می‌شوید، آمادگی لازم را به دست آورید.

09128750608

۵. موانع شخصی

گاهی ممکن است که بازار موقعیت خوبی را برای خرید و فروش ملک داشته باشد و مشتریان مناسبی برای ملک نیز دیده شوند، اما به دلیل مدرسه فرزندان، بارداری همسر یا … نتوانید معامله کنید. در ضمن، ممکن است به هر دلیلی به پول نیاز داشته باشید و در شرایط بد مالی بخواهید آن را با قیمت کمتری بفروشید.

بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانید:

مسکن الماس شهر

۶. فروش خانه برای مهاجرت

اگر فردی بخواهد مهاجرت کند، طبیعتا فروش ملک به قیمت بالاتر یا کمتر برایش مهم نیست و ممکن است در هر زمانی بخواهد خانه خود را بفروشد. بنابراین مهاجرت یکی دیگر از شرایطی است که بهترین زمان برای خرید و فروش خانه را تغییر می‌دهد. افرادی که قصد مهاجرت دارند، معمولا نمی‌پرسند که آیا اکنون زمان مناسبی برای فروش خانه است یا خیر؟ آن‌ها فقط می‌خواهند ملک را بفروشند و در این صورت اگر کسی ملک را بخرد، می‌تواند با قیمت مناسب و پایین‌تری آن را معامله کرده و سود ببرد.

09128750608

مسکن الماس شهر با خرید و فروش آپارتمان در تهران شهر جدید اندیشه فاز یک فرصتی طلایی جهت سرمایه گذاری مطمئن در ملک و املاک را برای شما فراهم میکند.

ارسال دیدگاه