خرید آپارتمان در شهر جدید اندیشه فاز یک تهران

3 مرداد 1401
0 دیدگاه

امروزه بسیاری از مردم به دنبال خرید خانه در مناطق خلوت و خوش آب و هوا و همینطور خوش قیمت تهران هستند. شهر اندیشه یکی از بهترین گذینه ها برای زندگی و همچنین سرمایه گذاری می باشد. در ادامه ابتدا به بررسی شرایط شهر اندیشه میپردازیم، سپس به سراغ شرایط خرید خانه و آپارتمان در این شهر بی نظیر میرویم.

شهر اندیشه، منطقه ای است که بخشی از بار جمعیت تهران را به دوش می‌کشد. از نظر امکانات رفاهی و اجتماعی، از شهرهای تهران و کرج کم ندارد و یکی از بهترین مناطق برای زندگی در اطراف تهران است.

شهر جدید اندیشه، نماد برنامه ریزی شهری

شهر اندیشه 20 کیلومتر از تهران فاصله دارد و از جنوب شهر کرج 7 کیلومتر فاصله دارد. نزدیک‌ترین دسترسی اندیشه به شهر مجاور، شهریار است که 3 کیلومتری فاصله دارد. از نظر مسیر های ارتباطی بهترین شرایط را در اختیار دارد.

از نظر شهرسازی سبک مدرنی و زیبایی دارد و برنامه ریزی شهری پیش از توسعه آن انجام شده است. توسعه بر اساس برنامه پیش رفته به همین دلیل شما ترافیک سنگین یا آلوده هوا ناشی از ازدحام و شلوغی را مشاهده نخواهید کرد و زندگی آرام و بی درسری را در این منطقه تجربه خواهید کرد.

اندیشه کرج کجاست؟

اگر به اندیشه نگاه بیندازیم، متوجه منطقه‌ای خواهیم شد با 6 فاز مسکونی، قسمت شمال و شرق آن جاده کرج شهریار می‌گذرد. قسمت جنوبی آن جاده شهریار قرار گرفته. قسمت غرب جاده ملارد. قسمت شمالی، دو فاز 6 و 5 قرار دارد. بلوار آزادی و بلوار شورا و بلوار ولایت از خیابان‌ها مهم این منطقه است.

 بخش جنوبی دو فاز 2 و سه قرار گرفته است. دو شهرک مسکونی صدف و بنفشه سمت شرق و در امتداد جاده کرج شهریار واقع شده است.

خرید آپارتمان در اندیشه

فاز اول شهر جدید اندیشه

فاز یک، از نظر زمانی قدیمی‌تر است و تا حدودی بافت سنتی دارد. مهم‌ترین نکته در مورد این فاز، قرار نگرفتن در محدوده شهر جدید اندیشه است و باید دقت داشته باشید که فاز یک بخشی از ناحیه یک شهرداری شهریار است. از بهترین مناطق جهت خرید آپارتمان برای سرمایه گذاری و زندگی میتوان فاز یک اندیشه را نام برد. مسکن الماس شهر نیز در فاز یک اندیشه واقع شده است که جهت خرید آپارتمان در اندیشه در خدمت تمامی شما عزیزان می باشد.

پیش از انقلاب ساخته شده و حدود 20 سال پیش بخشی از زمین‌های آن به وزارت آموزش و پرورش واگذار شد تا خانه‌هایی را برای فرهنگیان احداث کند.

امکانات زندگی در شهر جدید اندیشه

اگر تصمیم به خرید آپارتمان در شهر اندیشه دارید ، باید بدانید که این منطقه از نظر امکانات هیچ کم از شهرهای دیگر ندارد و از بهترین مناطق جهت زندگی می باشد.

مدارس با کیفیت آموزشی بالا و فضای آموزشی وسیع، مدارس دولتی و غیر دولتی، زمین‌های ورزشی و زمین‌های بازی مناسب کودکان و تمامی شعب بانک‌های مورد نیاز شما، مراکز درمانی شبانه روزی و 5 داروخانه و تعداد محدودی مطب تخصصی به شما خدمات اولیه پزشکی را خواهد داد.

اندیشه فاز دو

فاز دو شهرک در سال ۱۳۷۰ و با هدف ساختن بلوک‌هایی برای فرهنگیان ساخته شده است. فاز دو شهرک اندیشه در واقع از نظر جغرافیایی در شمال غربی فاز یک و غرب فاز سه قرار گرفته است و خانه‌هایی که در این فاز از شهرک اندیشه واقع شده‌اند متراژهای بالاتری دارند.

اگر قصد خرید خانه در شهرک اندیشه را دارید باید بدانید که فضای سبز در این فاز نیز در مقایسه با دیگر فازهای اندیشه کمتر است اما در هر بلوکی فضاهای تفریحی و رفاهی برای ساکنان آن در نظر گرفته شده است.

خرید در اندیشه فاز دو نیازمند سرمایه گذاری نسبتا بالایی است چرا که سیستم شهرسازی منظم و تردد کمتری را دارد و با توجه به اینکه مراکز تجاری زیادی در این فاز ساخته نشده برای افرادی مناسب است که به دنبال آرامش و محله‌های ساکت هستند اما بهترین گذینه شما برای زندگی و سرمایه گذاری میتواند فاز یک شهر اندیشه باشد.

اندیشه فاز سه

فاز سه شهرک اندیشه نیز در سال ۱۳۷۰ ساخته شده و به لحاظ بهره مندی از زیر ساخت‌های شهری وضعیت بهتری را در مقایسه با فاز یک آن دارد. این فاز دارای مجتمع‌های بزرگ تجاری از جمله مجتمع تجاری نگارستان بوده و یک سالن سینما دارد که اکنون تبدیل به پردیس سینمایی ساحل شده است.

شاید بتوان این گونه گفت که بیشتر امکانات رفاهی، تفریحی و اداری شهر جدید اندیشه در این فاز و فاز 1 آن وجود دارند که همین موضوع باعث شده تا رونق اقتصادی بیشتری در آن وجود داشته باشد اما بیشتر خانه ها در این قسمت به صورت ویلایی می باشد و نیاز به سرمایه زیادی دارد.

متراژ خانه‌های فاز سه اندیشه متوسط و بالا است و در ضلع غربی آن خانه‌هایی ویلایی و نوساز به چشم می‌خورد. این فاز به لحاظ اصول شهرسازی نیز در وضعیت خوبی قرار دارد و از امکانات تفریحی و رفاهی، پارک‌ها و سالن‌های ورزشی برخوردار است.

اندیشه فاز چهار

بافت موجود خانه‌ها در این فاز خانه‌های سازمانی و ملک‌های ویلایی است که در این فاز بازار بزرگ ایرانی اسلامی نقش جهان ساخته شده و با الهام از نقش جهان اصفهان دارای معماری بسیار زیبایی است. این بازار بزرگ به عنوان قلب اقتصادی فاز ۴ اندیشه به شمار می‌رود.

اندیشه فاز پنج

در فاز پنج اندیشه ساختمان‌ها به دو صورت ویلایی و آپارتمانی به چشم می‌خورند که در این فاز مراکز تجاری، مدارس، فرهنگسرای سعدی و دو مسجد وجود دارد. فاز پنج اندیشه در امتداد فاز ۴ این شهرک و به سمت شمال ساخته شده است و میدان خلیج فارس در آن نقطه اتصال فاز ۴ و ۵ این شهرک است.

اندیشه فاز شش

اغلب زمین‌های موجود در فاز شش شهرک اندیشه در اختیار بخش خصوصی است و برای خرید زمین در شهرک اندیشه نباید فراموش کنید که شهرداری به اغلب این زمین‌ها مجوز ساخت نمی‌دهد.

ارگان‌های شهرک اندیشه

 • ساختمان  اداره برق که در سال  ۱۳۸۲ و در فاز ۳ اندیشه ساخته شده است.
 • اداره آب و فاضلاب  که سال۱۳۸۹ و در فاز ۳ اندیشه به بهره برداری رسیده است.
 • اداره مخابرات در سال ۱۳۷۹ در فاز ۳ اندیشه مستقر گردید.
 • اداره گاز در سال ۱۳۸۵ در فاز ۳ اندیشه ساخته شده است.
 • نیروی انتظامی هم  در سال ۱۳۷۹ در فاز ۳ اندیشه مستقر گردید.
 • شهرداری اندیشه نیز در سال ۱۳۸۲ تاسیس شده است.

جمع بندی

 • شهرک اندیشه به لحاظ وضعیت جغرافیایی یکی از شهرهای شهرستان شهریار در تهران به حساب می‌آید که به دنبال رشد جمعیت در تهران و تامین مسکن برای این جمعیت رشد یافته به وجود آمده است.
 • وجود فضای سبز در فازهای ۲ و ۳ اندیشه بیشتر از فازهای دیگر است و اگر به دنبال خرید خانه و زمین در شهرک اندیشه به دنبال هوای مطلوب آن هستید فاز ۳ بهترین گزینه است چرا که علاوه بر پارک‌ها و بوستان‌ها در این منطقه، فضاهای تفریحی، فرهنگی و ورزشی نیز وجود دارد.
 • در اندیشه بازار تجاری – تفریحی با نام بازار ایرانی اسلامی اندیشه ساخته شده است که با الهام از میدان نقش جهان اصفهان طراحی و ساخته شده و گزینه خوبی برای تامین نیازهای ساکنان این منطقه است.
 • در اندیشه فاز یک که جنوبی‌ترین قسمت شهرک اندیشه است شهرسازی سنتی صورت گرفته است و دارای چهار خیابان اصلی به موازات هم به نام‌های طالقانی، مدرس و دنیا مالی و درختی است.
 • خرید در اندیشه فاز دو نیازمند سرمایه گذاری نسبتا بالایی است چرا که سیستم شهرسازی منظم و تردد کمتری را دارد و با توجه به اینکه مراکز تجاری زیادی در این فاز ساخته نشده برای افرادی مناسب است که به دنبال آرامش و محله‌های ساکت هستند.
 • متراژ خانه‌های فاز سه اندیشه متوسط و بالا است و در ضلع غربی آن خانه‌هایی ویلایی و نوساز به چشم می‌خورد.
 • در فاز پنج اندیشه ساختمان‌ها به دو صورت ویلایی و آپارتمانی به چشم می‌خورند که در این فاز مراکز تجاری، مدارس، فرهنگسرای سعدی و دو مسجد وجود دارد.
 • اغلب زمین‌های موجود در فاز شش اندیشه در اختیار بخش خصوصی است.

09128750608

مسکن الماس شهر با خرید و فروش آپارتمان در تهران شهر جدید اندیشه فاز یک فرصتی طلایی جهت سرمایه گذاری مطمئن در ملک و املاک را برای شما فراهم میکند.

ارسال دیدگاه