شهر اندیشه کجاست؟ منطقه اندیشه و فاز های آن

2 شهریور 1401
0 دیدگاه

شهر اندیشه تهران واقع در پایتخت ایران یکی از شهر هایی است که با هدف سر ریز شدن جمعیت کرج و تهران در این منطقه برای سکونت ساخته شد. این شهر مسکونی دارای ۶ فاز میباشد که در موقعیت ۳۰ کیلومتری تهران، ۷ کیلومتری جنوب شرقی کرج و ۳ کیلومتری شمال شهریار قرار دارد.

اندیشه چجور جاییه ؟

این شهر در دشت های جنوبی کوه های رشته کوه البرز قرار دارد که موقعیت جغرافیایی آن روی نقشه ۳۵ درجه و ۴۲ دقیقه شمالی و همینطور ۵۱ درجه و ۲ دقیقه غربی در جوار استان های البرز و تهران قرار دارد. ارتفاع این منطقه از سطح دریا مابین ۱۲۰۰ تا ۱۲۵۰ متر است و از لحاظ تقسیمات شهری در کشور جزو شهریار میباشد.
نقشه اندیشه شبیه به شکل هندسی مثلث است که اضلاع جنوبی و غربی آن هریک در حدود ۵ کیلومتر و ضلع شمالی شرقی آن حدودا ۶ کیلومتر طول دارند. از غرب همجوار با فردیس کرج از جنوب محدود به جاده ملارد به شهریار و از شرق محدود به جاده شهریار به کرج می باشد. البته قسمت هایی از شهرهای شهریار و کرج ( شهرک های صدف و کوثر و مریم) در این محدوده قرار دارند.

فاصله اندیشه تا تهران

از شهر اندیشه تا میدان آزادی واقع در تهران حدود ۳۰ کیلومتر فاصله وجود دارد اما با ادامه داشتن ساخت و ساز مناطق مسکونی تهران به سمت غرب این فاصله در آینده ای نزدیک عملا به نصف خواهد رسید.
در ابتدا شهر اندیشه به عنوان کنترل کننده سر ریز جمعیت کلانشهر تهران شروع به ساخته شدن کرد ولی در حال حاضر در جهت تجاری سازی پیش رفته‌است منطقه ای بسیار مناسب جهت زندگی و سرمایه گذاری می باشد. همچنین از لحاظ فرهنگی، هنری و ورزشی نیز شهری پیشتاز در غرب استان تهران می‌باشد. بازار ایرانی اسلامی اندیشه که به سبک میدان نقش جهان اصفهان ساخته شده‌است، یکی از بزرگترین مکان‌های تجاری و تفریحی شهر اندیشه میباشد.

اندیشه تهران روی نقشه

در تصویر زیر محل دقیق شهرک اندیشه را بر روی نقشه می توانید مشاهده کنید.

نقشه شهر اندیشه

آب و هوای شهرک اندیشه

اگرچه از لحاظ جغرافیایی این شهر در محدوده اقلیم گرم و خشک قرار دارد لاکن مجاورت آن با کوهپایه های جنوبی رشته کوه البرز و قرار داشتن آن در مسیر باد های معروف شهریار علاوه بر آن که منجر به آن شده که در اغلب ایام سال از هوای پاک و مطبوعی برخودار باشد همچنین در بسیاری از روزهای بهار و تابستان و بخشی از پاییز، وزش بادهای مذکور که از روی کشتزارهای استان های البرز و قزوین عبور می‌کنند لطافت و خنکای مطبوعی در هوای شهر ایجاد می کنند.
بنابر این تا حدودی آب و هوای آن ییلاقی است البته در موارد محدودی که سکون هوا پیش می آید نفوذ گرد و غبار معادن ماسه ( واقع در شرق اندیشه ) و حتی بعضا بوی آزاردهنده کارخانه آسفالت سازی وضعیت ناهنجاری پدید می آورد که این اتفاق به ندرت پیش میآید که شاید قابل لمس هم نباشد برای ساکنین.

امکانات شهرک اندیشه تهران

 1. مدارس عمدتا دولتی به تعداد مورد نیاز
 2. پارک ها و فضای سبز و وسایل ورزشی و زمین های بازی کودکان در عمده نقاط
 3. تعداد زیادی ورزشگاه با فضای سرپوشیده و رو باز وهمچنین باشگاه ورزشی و دو استخر سرپوشیده
 4. مراکز پستی و مخابراتی و خدمات دولت الکترونیک
 5. وجود شعب بانکهای دولتی ملی، صادرات، مسکن، رفاه و تجارت که از نظر خدمات بانکی
 6. چهاردرمانگاه شبانه روزی، چند مرکز بهداشت و چند آزمایشگاه پزشکی، پنج داروخانه که یکی شبانه روزی است
 7. میادین میوه و مواد خوراکی و بهداشتی
 8. تعداد پرشماری از مراکز تجاری محلی، منطقه ای و مرکزی که اکثرا با امکانات کامل آماده بهره برداری شده اند
 9. چند کتابخانه و فرهنگ سرا
 10. یک پاسگاه انتظامی
 11. دو ایستگاه آتش نشانی
 12. سینما و سینمای چهار بعدی
 13. وجود مسجد به تعداد مورد نیاز منطقه
 14. یک مجتمع خدمات صنعتی و گارگاهی
 15. علاوه بر یک پمپ بنزین و سه جایگاه گاز داخلی تعداد کافی پمپ بنزین در اطراف شهر وجود دارد.
از این رو که این شهر طبق طراحی ها و سازه های مدرن ساخته شده بسیاری از ملاحظات شهرسازی در منطقه نیز رعایت گردیده است که نمونه هایی از این ملاحظات را در زیر ذکر میکنیم.
 • عدم تداخل کاربری های گوناگون مانند مسکونی، تجاری، اداری، ورزشی، درمانی، آموزشی، کارگاهی و…
 • امتناع از ایجاد معابر خودرویی متقاطع (به شکل موزاییکی) در مناطق مسکونی جهت کاهش انگیزه تردد برای خودروهای گذری و افزایش امنیت و آرامش مناطق مسکونی. شبکه کوچه ها و خیابانهای فرعی در مناطق مسکونی اغلب به نحوی طراحی شده که از عبور خودروهای نا مرتبط با ساکنین و از سرعت گرفتن خودروها پیشگیری شود
 • خیابان های اصلی دارای عرض ۲۴ تا ۶۰ متر می باشند و همه خیابانهای اصلی و فرعی دارای پیاده روی مناسب به عرض ۳ تا ۱۵ متر هستند در طول پیاده روهای عریض فضای سبز وسیع و بعضا نیمکت منظور شده است
 • تعداد زیادی پارکینگ عمومی رایگان در مجاورت اماکن پر مراجعه وجود دارد
 • خوشبختانه هنوز لازم به یک طرفه شدن هیچ خیابانی نشده است
شهر اندیشه

آپارتمان های شهرک اندیشه : فازهای شهر اندیشه

اندیشه از 6  فاز تشکیل شده است که از فازهای 1 تا فاز 6 به ترتیب نامگذاری شده است.در ادامه به بررسی این فازها، امکانات  و وِیژگی های آن میپردازیم.

در قسمت جنوب این منطقه فازهای 2 و 3 قرار گرفته که به لحاظ فضای شهری به صورت کامل متفاوت است.

فاز 3 و 1 شهرک اندیشه یکی از بهترین گزینه های خرید خانه و آپارتمان می باشند.

فاز 1 شهرک اندیشه

به علت مهاجرت به این قسمت و درخواست ملک بافت شهری این منطقه از حالت ویلایی به حالت آپارتمان تغییر پیدا کرده است و آپارتمان ها در متراژ های پایین تا متراژ بالا در دسترس خرید مشتریان هستن.

این منطقه به علت دارا  بودن مغازه های مختلف برای ایجاد کسب و کار مناسب میباشد این فاز درجنوبی ترین قسمت اندیشه و از قدیمی ترین فازهای این منطقه میباشد این فاز دارای سه خیابان اصلی به نام های بلوار دنیا مالی ، طالقانی و مدرس میباشد.

اکثر فرهنگیان اطراف تهران در این فاز زندگی می کنند. انتخاب این فاز برای زندگی معمولا برای کسانی است که زندگی در اطراف تهران را ترجیخ می دهند.

فاز 2 شهرک اندیشه

این فاز فاصله نسبتا زیادی با دیگر فاز ها دارد در این بخش خانه ها به دو صورت ویلایی و آپارتمان مشاهده میشوند ورودی اصلی این فاز از بلوار ولایت میباشد بلوار اصلی این فاز بلوار نیلوفر میباشد فضای سبز د این منطقه نسبت به فاز های دیگر کمتر است.

تقریبا 30 سال پیش این فاز در فضایی بیش از 20 هکتار ساخته شد و در ابتدا خانه های ویلایی و سپس آپارتمان هایی با کلیه امکانات در آن ساخته شد.

این فاز نسبت به فازهای دیگر دورتر است اما از امکانات تجاری و رفاهی بی نصیب نمانده است.

فاز 3 شهرک اندیشه

این فاز با دارا بودن شرایط زیرساخت های بهتر و جدیدتر وضعیت مناسب تری نسبت به فاز 1 دارد همچنین این منطقه از لحاظ دسترسی بهترین فاز برای سکونت و محل زندگیاست.

این فاز حدودا 30 سال پیش احداث شد، همچنان ساخت آپارتمان در این شهرک ادامه دارد.

فضای تجاری خوبی دارد و از پاساژها و مراکز خرید متعددی برخوردار است.

سینما ساحل یکی از مراکز فرهنگی تفریحی است که در فاز سه شهرک اندیشه قرار دارد.

فاز 3 شهرک اندیشه در این سال ها به یکی از محبوب ترین اماکن برای خرید خانه های ویلایی نزدیک به تهران تبدیل شده است و این موضوع برای سرمایه گذاری در این منطقه گزینه بسیار خوبی است.

بازار بزرگ اسلامی که الهام گرفته از میدان نقش جهان اصفهان است یکی از پروژه های زیبا و متفاوت این منطقه است که به منطقه ای تفریحی و تجاری در اندیشه تبدیل شده است.

میدان نقش جهان اندیشه

مراکز خرید فاز سه شهرک اندیشه

 • مرکز خرید تیراژه
 • مرکز خرید نگارستان

فاز 4 شهرک اندیشه

این فاز متصل به فاز 3 بوده و از طریق بلوارآزادی به فاز 3 دسترسی دارد از سمت جاده کرج از دو بلوار گلها و شورا میتوان به این بخش دسترسی پیداکرد.

یکی از مناطقی است کهبه جاده کرج- شهریار دسترسی بسیار خوبی دارد و یکی گزینه های بسیار خوب برای خرید آپارتمان در شهرک اندیشه است.

فاز 4 شهرک اندیشه دارای خانه های ویلایی و آپرتمان های لوکس است. مجتمع ارغوان یکی از معروف ترین اماکنی است که این منطقه را محبوب کرده است.

فاز 5 شهرک اندیشه

این فاز در امتداد فاز 4 قرار دارد و نسبت به دیگر فازها از آرامش و سکوت بیشتری برخوردار است میدان خلیج فارس مابین دوفاز 4 و 5 قرار دارد.

این منطه از مدارس و فرهنگسرا برخوردار است.

فاز 6 شهرک اندیشه

این فاز در مالکیت بخش خصوصی میباشد که شهرداری مجوز ساخت و ساز در این منطقه را نمیدهد.

یکی از گرانترین مناطق اندیشه بشمار می رود و برای سرمایه گذاری موقعیت بسیار خوبی دارد.

خرید آپارتمان در شهرک اندیشه

به دلیل نزدیکی اندیشه به پایتخت و قیمت پایین خانه های آن نسبت به کلان شهرهای مجاور خرید آپارتمان جزو گزینه های بسیار مناسبی برای شهروندان بشمار می رود.

اگر قصد دارید در این منطقه سرمایه گذاری کنید می توانید در خانه های ویلایی، آپارتمان های قدیمی و یا مجتمع های لوکس و مدرن را جزو گزینه های خود قرار دهید.

مراکز تفریحی اندیشه

پارک آبی ساحل شهر: سه راه اندیشه، بقهار شرقی، نرسیده به میدان پ 860

از بزرگترین و مجهزترین مراکز تفریحی، ورزشی و تجاری غرب تهران است.

مجموعه ورزشی مشهدی اندیشه: فاز سه اندیشه، هیابان بلورخانی، خیابان نیلوفر، خیابان لاله

استخر مشهد واقع در اندیشه دارای امکاناتی اعم از سونا خشک، سونا بخار، جکوزی و حوضچه آبسرد است.

استخر و سونای آب هوای طلایی: فاز سه اندیشه، بلوار آزادی، خیابان گلستان

استخر دوقلوی آب های طلایی دارای امکانتی اعم از سونا خشک، سونا بخار، جکوزی و حوضچه آبسرد و استخر آب درمانی است.

گالری هنری پنجره: اندیشه، فاز4 بازار بزرگ نقش جهان، سرای حافظ

قیمت آپارتمان در شهرک اندیشه تهران

به دلیل وجود آپارتمان ها با متراژ های مختلف و همچنین مراکز خدماتی و همچنین برخورداری از تمامی امکانات، قیمت خانه ها و آپارتمان ها در شهر اندیشه صعودی می باشد و منطقه مناسبی برای سرمایه گذاری و زندگی می باشد.

شما میتوانید با مراجعه به صفحه ی خرید آپارتمان در اندیشه ، قیمت های مختلف آپارتمان ها در این منطقه را مشاهده کنید.

آپارتمان ارزان در اندیشه

به علت وجود آپارتمان ها با متراژ های پایین ، یعنی از 30 متر به بالا ، می توانید خانه هایی با قمیت پایین و مناسب در این منطقه و مخصوصا فاز یک شهر اندیشه پیدا کنید.

ارسال دیدگاه